PENT LUKSUSOWE AKCESORIA SPORTOWE

 

Od kilku lat projektujemy i wykonujemy akcesoria sportowe dla marki PENT. Wkładamy w to cala swoje doświadczenie i pasje, tworząc niepowtarzalne przedmioty dla wyjątkowych ludzi

www.pentfitness.com

 

Idea akcesoriów sportowych PENT powstała z połączenia bardzo nośnych trendów zdrowia i natury, które coraz bardziej stymulują ludzi do dbania o zdrowie i środowisko. Efektem tego połączenia było powstanie domowej siłowni – strefy wellness w pomieszczeniach prywatnych. W poszukiwaniu właściwych materiałów projektant wraz ze swoim zespołem przeanalizował wiele propozycji. Oczywistym wyborem, idealnym dla ich akcesoriów stało się drewno i stal. Drewno orzecha europejskiego zostało wytypowane ze względu na swoje wyjątkowe walory estetyczne i właściwości antyseptyczne. Jest to niezwykle rzadki materiał pozyskiwane lokalnie, praktycznie nieosiągalne w  powszechnym obrocie. Każdy element drewna jest odpowiednio selekcjonowany ze względu na swoją jakość, rysunek słojów.  jak i kolorystykę.

Stal szlachetna to gwarancja najwyższej jakości i odporności w szczególnym środowisku jakim jest siłownia.  Celem projektanta było stworzenie unikalnych przedmiotów dla wymagającego klienta, dlatego zdecydowano się użyć wyjątkowych materiałów. Forma akcesoriów to wynik kilku miesięcznego procesu projektowego podczas którego testowano wiele rozwiązań i materiałów dążąc do uzyskania produktów z wszech miar wyjątkowych. Obcowanie z naturalnym drewnem dostarcza wiele dodatkowych wrażeń tworzących emocje harmonii z otaczającym nas światem. Obecnie w ofercie marka PENT. proponuje cztery gatunki drewna takie jak orzech, wiąz, jawor i niezmiernie rzadki czarny dąb. Oprócz stali nierdzewnej na szczególna uwagę zasługuje niedawno wprowadzony brąz. Planowane jest również wprowadzenie w niedalekiej przyszłości innych materiałów takich jak skóra licowa. W skład rodziny akcesoriów PENT. wchodzą  miedzy innymi drabinki, ławeczki, zestawy ketli i hantli.

Zestaw Colmia tworzy stojak z pięcioma parami hantli o wadze od 2 do 10 kg. Całkowita masa zestawu to Zestaw daje wyjątkowy efekt wizualny i jest ergonomicznie zoptymalizowany. Bardzo wygodnie można pobierać i odkładać hantle do ćwiczeń. Hantle same w sobie łączy bardzo prosta konstrukcja i niecodzienne w podobnych akcesoriach połączenie drewna i stali szlachetnej. Naoliwione drewno orzecha europejskiego zapewnia dobrą przyczepność  i daje poczucie przyjemności podczas kontaktu dłoni z drewnem. Zastosowane drewno wykazuje właściwości bakteriobójcze. Jest to niezwykle istotne  podczas użytkowania takich akcesoriów w szczególnych warunkach.

Scala to drabinka do ćwiczeń.  Zestaw składa się z ramy montowanej punktowo do ściany i podłogi oraz z 6 wyjmowanych drążków o masie od 1 kg do 6 kg przeznaczonych do  treningu funkcjonalnego (który wykorzystuje wagę i masę ciała użytkownika w celu wykonywania złożonych wielofunkcyjnych ćwiczeń. Ergonomia i proces użytkowy determinowały całościową formę, wymiary i rozwiązania konstrukcyjne.  Zestaw wykonany jest z litego drewna orzecha europejskiego a zabezpieczony jest poprzez wielowarstwową impregnację specjalnie dobranym olejem mineralnym. Elementy metalowe  wykonane są ze stali szlachetnej odpornej na specyficzne warunki panujące w siłowni. Elastyczna guma zakończona karabinkami ze stali szlachetnej, umożliwia połączenie drążka z drabinką. Trzy górne i trzy dolne szczeble drabinki umożliwiają wykonywanie większości standardowych ćwiczeń  znanych z innych standardowych drabinek gimnastycznych.

Współpraca marek DESIGNBOX i PENT.  zaowocowała  przedmiotami które zmieniają punkt widzenia na domową siłownie dając jej nowe funkcjonalne jak i estetyczne znaczenie.